Spišiaci prehrali s Nitrou a prišli o domácu nezdolanosť

13.01.2024 Celý región

Spišská Nová Ves 12. januára (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade HK Spišská Nová Ves 4:2. Spišiaci prišli o domácu nezdolanosť, keď nedokázali pridať sedemnásty triumf za sebou, čím prišli o možnosť vytvoriť nový rekord najvyššej slovenskej súťaže.

Domáci sa ujali vedenia v 6. minúte zásluhou Michaela Vandasa. Hostia dokázali ihneď zareagovať presným zásahom Sebastiána Čederleho, no v 11. minúte v oslabení vrátil vedenie lídrovi tabuľky v oslabení Róbert Džugan. Nitrania vyrovnali aj druhýkrát v zápase, keď sa 27. minúte presadil Miloš Bubela. Na začiatku tretieho dejstva hostí podržal v dvoch tutovkách brankár Libor Kašík, ktorý dal svojim spoluhráčom šancu na úspech. Nitrania to aj využili a v 51. minúte sa stal hrdinom "corgoňov" kanonier Samuel Buček, pre ktorého to bol už 21. gólový zápis v sezóne. Odpor zaskočených "rysov" definitívne zlomil v 55. minúte Jakub Lacka.

Tipos extraliga - 35. kolo:

HK Spišská Nová Ves - HK Nitra 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Vandas (Myklucha, Džugan), 11. Džugan (Merežko) – 8. Čederle, 27. Bubela (Cotton, Gill), 51. Buček (Bača, Gill), 55. Lacka (Pobežal, Okoličány). Rozhodovali: Žák, Snášel - Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4118 divákov

Spišská N. Ves: Melicherčík - Ališauskas, Merežko, Romaňák, J. Valach, Groch, Björkung, Žiak - Burgess, Kerbashian, Bakoš - Archambault, Nellis, Majdan - Džugan, Myklucha, Vandas - Drábek, Zöld, Rapáč - Frankovič

Nitra: Kašík - Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš, Valent - Buček, Gill, Bubela - Jackson, Pobežal, Newell - Okoličány, Čederle, Lacka - Bajtek, Chrenko, Hrnka - A. Nemec

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad Banskou Bystricou

Michalovce 12. januára (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 6:4. Domáci dokázali v stretnutí otočiť nepriaznivý stav z 2:4, pričom autorom rozhodujúceho gólu bol v 57. minúte obranca Martin Bodák.

Hostia dokázali v zápase viesť až trikrát, no súper sa vždy dotiahol. Michalovčania strelili v 38. minúte dôležitý kontaktný gól na 3:4 z hokejky Senu Acolatseho. Domácich tento presný zásah nakopol a hneď po tridsiatich sekundách hry tretieho dejstva vyrovnal Dávid Buc. Hrdinom bol napokon obranca Bodák, ktorý štvrtým gólom v sezóne rozhodol o víťazstve domáceho mužstva. Trojbodový zisk Michalovčanov ešte poistil 61 sekúnd pred záverečnou sirénou premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži 20-ročný obranca Sebastián Jasečko.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC´05 Banská Bystrica 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
Góly: 7. Heard (Valach, Puliš), 33. Paločko (Daugavinš), 38. Acolatse (Daugavinš), 41. Buc (Daugavinš), 57. Bodák (Buc, Puliš), 59. Jasečko - 4. Gašpar (Šenkeřík, Výhonský), 29. Turnbull (Wilkins, Hora), 34. Bíreš (Gašpar), 36. Výhonský (Petriska). Rozhodovali: Orolin, Jobbágy - Pribula, Šoltés, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Drgoň, Jasečko – Paločko, Buc, Daugavinš – M. Valach, Heard, Puliš – Zabusovs, Suja, Newton – Vašaš, Solenský, Kabáč

B. Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Čunderlík, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Plančár

Tri body idú do Trenčína: Vo Zvolene zvíťazil 2:1

Zvolen 12. januára (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín vyhrali v 35. kole Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 2:1. Ukončili sériu troch prehier a posunuli sa v tabuľke na ôsme miesto. Dotiahli sa na rozdiel štyroch bodov na svojho piatkového súpera, ktorý figuruje na siedmej priečke.

O triumfe Trenčína rozhodol gól Lukáša Švareka zo 43. minúty. Zvolen sa tak naďalej trápi, utrpel piatu prehru z uplynulých šiestich súbojov.

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Sládok (Hecl, Marcinek) - 33. Charbonneau (Š. Petráš), 43. Škvarek (J. Mikúš, Krajčovič). Rozhodovali: Goga, Klejna - Hercog, Junek, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1483 divákov.

Zvolen: Kupsky - C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Čulík, Haborák - Bondra, M. Hults, Jelisejevs – Zuzin, Fekiač, Hecl – Kašlík, Marcinek, Kolenič – Csányi, Gábor, Mucha

Trenčín: Lacouvee – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Starosta, Hlaváč, Mar. Hudec, Bokroš - Ahl, Baláž, Eriksson Immo – D. Hudec, Conway, Charbonneau – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – Krajčovič, J. Mikúš, Škvarek

Liptovský Mikuláš podľahol Popradu 1:4, Dmowski zaznamenal hetrik

Liptovský Mikuláš 12. januára (TASR) - Hokejisti HK Poprad triumfovali v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. V drese "kamzíkov" sa blysol hetrikom americký útočník Ryan Dmowski.

Popradčania sa dostali do vedenia v 11. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Dmowski. Hostia v prostrednej časti hry upravili zásluhou Jána Brejčáka na rozdiel dvoch gólov a komfortný trojgólový náskok zabezpečil "kamzíkom" Dmowski. Liptáci ešte zareagovali v 48. minúte kontaktným gólom Jakuba Žilku, no 82 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil svoj druhý hetrik v sezóne Dmowski.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 48. Žilka (Avcin) - 11. Dmowski (Calof), 27. Brejčák (Bjalončík), 41. Dmowski (Betker, Svitana), 59. Dmowski (Coulter, Kotvan). Rozhodovali: Kalina, Baluška - Jurčiak, Frimmel, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1182 divákov.

L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Hraško, Fekiač, Nátny – Avcin, Quince, Lahtinen – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Uhrík, Kriška – T. Nauš, Vankúš, Nespala

Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Svitana – Calof, Bjalončík, Kukuča – Peresunko, Suchý, Belluš – Melcher, Bodnár, Paločko

Hrdina Loggins: Nové Zámky zdolali Humenné 2:1 pp a sn

Nové Zámky 12. januára (TASR) - Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 2:1 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Hrdinom Novozámčanov bol americký útočník Troy Loggins, ktorý strelil jediný presný zásah v hre a rozhodol aj v nájazdoch. "Býci" zaznamenali prvé body pod vedením nového fínskeho trénera Karriho Kiviho.

Vyrovnaný duel priniesol góly z hry až v tretej časti. Hostí poslal v 44. minúte do vedenia Filip Vaško, no domáci Loggins v 51. minúte využil presilovku a poslal stretnutie do predĺženia. Rozhodnúť napokon museli až nájazdy, v ktorých boli úspešní traja exekútori Nových Zámkov vrátane Logginsa.

HC Mikron Nové Zámky - HC 19 Humenné 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 51. Loggins (Roy, Lee), rozh. nájazd Loggins - 44. Vaško (Pereskokov). Rozhodovali: Štefik, Výleta - Kacej, Vyšný, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2085 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Mamčics, Roman, Kozák, Novajovský - Roy, Johnson, Loggins – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Šišovský, Barto, Kováč

Humenné: Galimov – Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergijenko, Novota, Diakov - Vaško, Kuru, Pereskokov – Borov, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Handlovský – Thomka, Krajňák, Lačný

Slovan podľahol Košiciam 1:4, pretrhol sériu šiestich triumfov

Bratislava 12. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava pretrhli v Tipos extralige sériu šiestich víťazstiev. V piatkovom domácom zápase 35. kola prehrali s HC Košice 1:4. Duel sledovalo 8165 divákov, čo je druhá najvyššia návšteva v tejto sezóne. Najviac divákov bolo na novembrovom súboji týchto súperov v Košiciach - 8347.

Najväčšiu zásluhu na triumfe "oceliarov" mal obranca Alex Breton, ku dvom gólom pridal aj asistenciu. Presadil sa aj Marek Slovák, ktorý strelil svoj prvý gól v košickom drese po tom, ako v stredu zamieril do tímu na mesačné hosťovanie z Nitry.

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 40. Ranford (Golian, Findlay) – 26. Breton (Lunter, Šedivý), 39. Rogoň (Zech, Slovák), 45. Breton (Riečický), 48. Slovák (Breton, Pollock). Rozhodovali: Novák, Adamec – Valo, Tichý, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 8165 divákov.

Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Fominych, Šille, Lukošik – Török, Preisinger, Masnica

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Bartoš – Lunter, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Berger, Chovan – Rogoň, Slovák, Lamper – Šimun, Havrila, Jokeľ

Slovák sa Košičanom pripomenul gólom, Oremus: "Súper bol jasne lepší

Hokejisti Slovana Bratislava chceli v piatok proti Košiciam zvíťaziť a pripísať si tak siedmy triumf v extraligovej sezóne, ale proti "oceliarom" nepodali ideálny výkon. Naopak, zverenci Dana Cemana hrali výborne celých 60 minút a mali zápas pod kontrolou. Pod triumf 4:1 sa podpísal aj útočník Marek Slovák, ktorý len v stredu zamieril do tímu z Nitry.

"Držali sme sa herného plánu celých 60 minút. Na Slovane sa hrá ťažko, som rád, že sme dokázali zvíťaziť. Ja som sa cítil dobre na ľade, som v tíme, ktorý dobre poznám, poznám trénera. Musíme teraz dobre zregenerovať, čaká nás dlhá cesta domov, v nedeľu máme doma ťažký zápas proti Zvolenu," uviedol Slovák.

Tridsaťpäťročný center zaznamenal gól a pripísal si aj jednu asistenciu. Pochválil aj atmosféru, na súboj rivalov bolo zvedavých 8165 divákov, čo je druhá najvyššia návšteva v tejto sezóne. "Atmosféra bola skvelá, mne sa pred takou hrá veľmi dobre. Je to veľké derby, takže sa to dalo čakať. Som rád, že sme si odviezli všetky body," dodal Slovák.

Tréner Slovana Peter Oremus bol po zápase sklamaný, ale triumf Košíc považuje za úplne zaslúžený: "Košice zvíťazili úplne zaslúžene, boli jednoznačne lepšie a gratulujem im. My sme sa neudržali v útočnom pásme na to, aby sme ich ohrozili. Narazili sme na súpera, ktorý má kvality ako my, ale keď sa nedokážeme presadiť v pásme, máme problém a tu sme narazili. Čaká nás veľa práce."